Sorten-icon Vyhledávač odrůd

Zobrazit odrůdy
Váš poradce
Váš dodavatel řepky
Ke stažení
Katalog HySEED 2021
Katalog PODZIM 2021
Katalog VITERRA 2021
Katalog JARO 2021
Katalog KUKUŘIC 2021
Katalog SÓJI 2021
Zobrazit vše

odrůdy směsi meziplodin viterra®
Portfolio směsí meziplodin pro greening viterra®

I v této sezoně Vám SAATEN-UNION nabízí komplexní program směsí meziplodin pro greening pod značkou viterra®. V našem portfoliu naleznete směsi pro různé osevní postupy a podmínky pěstování. U směsí viterra® se vždy můžete spolehnout, že dostanete osivo kvalitních odrůd a s vysokou technickou čistotou. Naše směsi jsou sestavené tak, aby se co nejvíce využilo potenciálu jednotlivých plodin a jejich vzájemné synergie. Všech pět směsí je samozřejmě možné využít pro greening.

Směs viterra® HS (hořčice / svazenka) v sobě kombinuje přednosti obou komponent. Je nenáročná na půdní a klimatické podmínky, má bujný růst a snadno vymrzá. Směs viterra® HS nalezne uplatnění téměř v jakémkoliv osevním postupu, mimo těch s vysokým zastoupením brukvovitých plodin.

Směs viterra® PS (pohanka / svazenka) má rychlý růst, dobrou předplodinovou hodnotu a snadné vymrzání. Pohanka ani svazenka nebývají hostiteli běžných chorob a škůdců polních plodin. Směs je ideálním řešením do osevních postupů s vyšším podílem brukvovitých plodin, vhodná je před obilniny, kukuřici nebo cukrovku.

Směs viterra® RH (ředkev olejná / hořčice) je díky intenzivnímu růstu biomasy vhodná i pro pozdější termíny setí. Výborná je před kukuřici nebo obilniny, nedoporučujeme do osevního postupu s řepkou.

Směs viterra® RS (ředkev olejná / svazenka) má velmi příznivý vliv na půdu díky výbornému prokořenění. Dlouhý kůlový kořen ředkve navíc snižuje utužení i v hlubších vrstvách půdního profilu. Nejlépe přednosti této směsi využije cukrovka, ale vhodná je i před kukuřici či obilniny.

Směs viterra® TOP (svazenka / jetel alexandrijský / jetel perský / vikev setá / lupina úzkolistá / slunečnice) zlepšuje půdní vlastnosti. Má vysoký podíl svazenky a leguminóz, neobsahuje brukvovité a snadno vymrzá. Pro maximální efekt doporučujeme kvalitní přípravu půdy a včasné setí s dostatečným výsevkem.

Meziplodiny viterra® jsou dodávány namíchané ve směsi v konkrétním poměru jednotlivých komponent, viz tabulka. Směsi jsou baleny v pytlech po 25 kg nebo u směsí viterra® HS a viterra® PS i ve vacích po 500 kg. Pokud pěstujete meziplodiny, směsi viterra® jsou ideální volba!