Sorten-icon Vyhledávač odrůd

Zobrazit odrůdy
Váš poradce
Váš dodavatel řepky
Ke stažení
Katalog KUKUŘIC 2022
Katalog HySEED 2021
Katalog PODZIM 2021
Zobrazit vše

odrůdy směsi meziplodin viterra®
Portfolio směsí meziplodin pro greening viterra®

I v této sezoně Vám SAATEN-UNION nabízí komplexní program směsí meziplodin pro greening pod značkou viterra®. V našem portfoliu naleznete směsi pro různé osevní postupy a podmínky pěstování. U směsí viterra® se vždy můžete spolehnout, že dostanete osivo kvalitních odrůd a s vysokou technickou čistotou. Naše směsi jsou sestavené tak, aby se co nejvíce využilo potenciálu jednotlivých plodin a jejich vzájemné synergie. Všech pět směsí je samozřejmě možné využít pro greening.

Směs viterra® HS (hořčice / svazenka) v sobě kombinuje přednosti obou komponent. Je nenáročná na půdní a klimatické podmínky, má bujný růst a snadno vymrzá. Směs viterra® HS nalezne uplatnění téměř v jakémkoliv osevním postupu, mimo těch s vysokým zastoupením brukvovitých plodin.

Směs viterra® PS (pohanka / svazenka) má rychlý růst, dobrou předplodinovou hodnotu a snadné vymrzání. Pohanka ani svazenka nebývají hostiteli běžných chorob a škůdců polních plodin. Směs je ideálním řešením do osevních postupů s vyšším podílem brukvovitých plodin, vhodná je před obilniny, kukuřici nebo cukrovku.

Směs viterra® RH (ředkev olejná / hořčice) je díky intenzivnímu růstu biomasy vhodná i pro pozdější termíny setí. Výborná je před kukuřici nebo obilniny, nedoporučujeme do osevního postupu s řepkou.

Směs viterra® RS (ředkev olejná / svazenka) má velmi příznivý vliv na půdu díky výbornému prokořenění. Dlouhý kůlový kořen ředkve navíc snižuje utužení i v hlubších vrstvách půdního profilu. Nejlépe přednosti této směsi využije cukrovka, ale vhodná je i před kukuřici či obilniny.

Směs viterra® TOP (svazenka / jetel alexandrijský / jetel perský / vikev setá / lupina úzkolistá / slunečnice) zlepšuje půdní vlastnosti. Má vysoký podíl svazenky a leguminóz, neobsahuje brukvovité a snadno vymrzá. Pro maximální efekt doporučujeme kvalitní přípravu půdy a včasné setí s dostatečným výsevkem.

Meziplodiny viterra® jsou dodávány namíchané ve směsi v konkrétním poměru jednotlivých komponent, viz tabulka. Směsi jsou baleny v pytlech po 25 kg nebo u směsí viterra® HS a viterra® PS i ve vacích po 500 kg. Pokud pěstujete meziplodiny, směsi viterra® jsou ideální volba!