Sorten-icon Vyhledávač odrůd

Zobrazit odrůdy
Váš poradce
Váš dodavatel řepky
Ke stažení
Katalog KUKUŘICE 2018
Katalog JARO 2018
Leták RIVERO 2017
Zobrazit vše

Již 15 let lídrem trhu v ozimém ječmeni.

Začalo to před 15ti lety s odrůdami CAROLA, NELLY, MERLOT, TRAMINER a RENI. Každý pěstitel ozimého ječmene si jistě ještě dnes rád vzpomene na tyto skvělé odrůdy od SAATEN-UNION. Pětice bezvadně se doplňujících odrůd se již tenkrát pěstovala na více jak jedné třetině ploch České republiky.

Jednoznačně nejpěstovanější odrůdou je TITUS. Ten totiž každoročně dosahuje špičkových výnosů zdravého zrna a vysokého výnosu slámy.
Jednoznačně nejpěstovanější odrůdou je TITUS. Ten totiž každoročně dosahuje špičkových výnosů zdravého zrna a vysokého výnosu slámy.
Od té doby se však mnoho změnilo. Po vstupu ČR do EU se otevřel trh s odrůdami, které bylo a je možno pěstovat na základě EU katalogu. Tedy odrůdy v ČR neprověřené. Bohužel někteří pěstitelé byli ochotni podstoupit určité riziko s těmito v ČR neregistrovanými a neprověřenými odrůdami a následně se také často připravili o dobrý výsledek.

Firma SAATEN-UNION se však stále držela a drží svého kréda. Tedy českému pěstiteli nabízet výhradně odrůdy prověřené a v ČR registrované. Navíc je cílem nabídnout odrůdy, které se svými vlastnostmi doplňují a mohou tak oslovit každého pěstitele ozimého ječmene. Základem úspěchu „ozimáků“ od SAATEN-UNION je jistě jejich původ. SAATEN-UNION jako jediný nabízí odrůdy ječmene ozimého od čtyř různých šlechtitelských zdrojů. Rozložení rizika je tedy zaručeno.

V roce 2016 se v České republice oselo certifikovaným osivem „ozimáků“ od SAATEN-UNIION téměř 34% pěstebních ploch. Svědčí to o mimořádné spokojenosti pěstitelů s těmito odrůdami.
V roce 2016 se v České republice oselo certifikovaným osivem „ozimáků“ od SAATEN-UNIION téměř 34% pěstebních ploch. Svědčí to o mimořádné spokojenosti pěstitelů s těmito odrůdami.

Jednoznačně nejpěstovanější odrůdou je TITUS. Ten totiž každoročně dosahuje špičkových výnosů zdravého zrna a vysokého výnosu slámy. Je skutečně nejvzrůstnějším ozimákem, avšak s vysokou odolností proti poléhání.

Druhou nejpěstovanější odrůdou je TRAVIRA. Hlavním důvodem mimo jeho dobré a stabilní výnosy je zejména jeho 100% rezistence proti virové zakrslosti ječmene. V České republice se dnes vyskytuje mnoho lokalit, kde s ohledem na velké riziko tohoto virového onemocnění nelze ani ozimý ječmen pěstovat. S TRAVIROU to však lze.

Univerzální a poměrně plastickou odrůdou je nově nastupující odrůda JOHANNA. Pamětníkům by se dala přirovnat k odrůdě MERLOT, či SYLVA. Díky toleranci k různým půdně-klimatických podmínkách a možnosti pěstování extenzivně i velmi intenzivně lze JOHANNU nabídnout každému pěstiteli. Tedy heslo by mohlo znít asi takto: Pěstuješ ozimák a nemůžeš si vybrat? Zasej JOHANNU.

Novinka SU ELLEN je absolutně nejranější 6tiřadou odrůdou, kterou jste kdy pěstovali.
Novinka SU ELLEN je absolutně nejranější 6tiřadou odrůdou, kterou jste kdy pěstovali.
Připravte se na novou bombu SU ELLEN. Novinka, které potěší pěstitele hospodařící v aridních oblastech nebo na velmi lehkých až kamenitých pozemcích. SU ELLEN je absolutně nejranější 6tiřadou odrůdou, kterou jste kdy pěstovali. Má registraci v Německu 2014 a v Maďarsku 2016. Nyní je ve třetím roce registračních zkoušek v ČR. Ale na základě neuvěřitelných výnosu v porovnání s odrůdou LAVERDA o 118% v Maďarsku a na základě skvělých výsledků v ČR, si bude český pěstitel moci v omezeném množství zakoupit osivo již na podzim 2017.

Nově také dvouřaďák. SAATEN-UNION po dlouhé pouze od dob RENI přichází na český trh také s dvouřadým ozimým ječmenem TORPEDO. Jsme přesvědčeni, že tato odrůda bez problémů vytorpéduje ostatní konkurenční odrůdy z předních pozic. Aby byl dvouřaďák úspěšný, musí být víc než výnosný. TORPEDO je mimořádně výnosný, navíc velmi zdravý a plastický dvouřadý ozimý ječmen.