Sorten-icon Vyhledávač odrůd

Zobrazit odrůdy
Váš poradce
Váš dodavatel řepky
Ke stažení
Katalog KUKUŘIC 2022
Katalog HySEED 2021
Katalog PODZIM 2021
Zobrazit vše

Ječmen

 odrůdy Ječmen
0
+
++
Nová generace ozimých ječmenů na českém trhu.

V ČR se pěstuje ozimý ječmen na nemalé výměře kolem 100 tis ha. Výběr vhodné odrůdy pro pěstování je proto velmi důležitou částí úspěchu každého zemědělského podniku. Již více než deset let firma SAATEN-UNION na českém trhu určuje směr v ozimém ječmeni. Největší pěstitelské plochy odrůd této společnosti jsou toho důkazem.

Velmi raná odrůda SU ELLEN dosahuje špičkových výsledků i v aridních podmínkách.
Velmi raná odrůda SU ELLEN dosahuje špičkových výsledků i v aridních podmínkách.
Každý pěstitel jistě rád zavzpomíná na tehdejší dobu výkonem oslňující odrůdy, kterými byly CAROLA, NELLY, MERLOT, TRAMINER nebo RENI. Jsme však více než o 10 let dále, a sortiment ozimých ječmenů se více orientuje na změny půdně-klimatických podmínek. S narůstajícími stresovými podmínkami, či infekčním tlakem chorob a škůdců se i šlechtitelé svou prací musí přizpůsobit, aby byli se svými odrůdami úspěšný. Samozřejmě odrůdy musí dosahovat vysokého výnosu zrna, ale také musí vykazovat něco navíc.

Mimořádně ceněny jsou odrůdy plastické, univerzální, jako je odrůda JOHANNA a nejpěstovanější TITUS. Do extrémních podmínek by měl pěstitel zvolit odrůdu speciální, např. do suchých a lehkých půd nově registrovanou ranou až velmi ranou SU ELLEN, na těžké mokré půdy či severní expozice novinku BELISSA a speciálně do oblastí ohrožených virovou zakrslostí ječmene má farmář jedinou možnost, zvolit unikátní odrůdy TRAVIRA či novinku NOVIRA. Oba ječmeny mají jako jediné registrované odrůdy v ČR 100% rezistenci proti této obávané a mnohdy limitující viróze. Všechny tyto 6-řadé ozimé ječmeny jsou dokonale prověřeny na území české republiky a mají za sebou 3leté zkoušení na ÚKZÚZ samozřejmě s úspěšnou registrací.