Bonus na osivo viterra® on-line
Sorten-icon Vyhledávač odrůd

Kvalita :


Zobrazit odrůdy
Váš poradce
Váš dodavatel řepky
Ke stažení
Katalog VITERRA 2023
Katalog JARO 2023
Katalog KUKUŘICE, SLUNEČNICE a SÓJI 2023
Zobrazit vše

Pšenice

 odrůdy Pšenice
0
+
++


RIVERO – další špičková genetika od šlechtitele SAATEN-UNION.

SAATEN-UNION již dvě desítky let českému pěstiteli nabízí špičkovou genetiku. Přesněji řečeno, SAATEN-UNION téměř každé 3 roky přichází k českým pěstitelům s novinkou pšenice ozimé, která není pouze doplňkem k již tak nabitému sortimentu odrůd, ale odrůdou, která výrazně promlouvá do podílu na pěstebních plochách v ČR.

Úspěch českého farmáře však není pouze v samotné volbě „té nejlepší“ odrůdy. Volba odrůdy je pouze prvním předpokladem úspěchu. Předností firmy SAATEN-UNION je i precizně propracovaná technologie pěstování jednotlivých odrůd. Volba špičkové odrůdy a správně zvolená úroveň pěstování je pak zárukou těch nejlepších výsledků.

Novinka RIVERO nabízí vše, co český pěstitel žádá. Špičkový výnos, vynikající zdraví, potravinářskou kvalitu, plastičnost, toleranci k přísuškům a mrazuvzdornost. Dokonce je i velmi tolerantní k extenzivnějšímu způsobu pěstování. Na druhé straně výborně reaguje zejména na druhé produkční hnojení dusíkem.

RIVERO – excelentní zdravotní stav Zdroj: ÚKZÚZ 2013 – 2015. K-Elan, Vanessa, Seladon
RIVERO – excelentní zdravotní stav Zdroj: ÚKZÚZ 2013 – 2015. K-Elan, Vanessa, Seladon
RIVERO – VYHOVĚT VŠEM

Šlechtitelům firmy Nordsaat se to podařilo. Na základě výsledků průzkumu trhu Nordsaat sestavil žebříček požadavků pěstitele, zpracovatele, obchodníka a odrůdového úřadu. Výběr kříženců pak překvapivě nebyl stanoven na základě výnosu, ale na jednoznačném upřednostnění zdravotního stavu.

RIVERO – výnosné i bez ošetření Zdroj: ÚKZÚZ, odrůdy ve zkouškách, výnos zrna 2013-2015, neošetřeno
RIVERO – výnosné i bez ošetření Zdroj: ÚKZÚZ, odrůdy ve zkouškách, výnos zrna 2013-2015, neošetřeno

Zadání znělo jasně: „V prvním výběru nalézt nejzdravější potomstvo. V druhém výběru nejvýnosnější potomstvo a jako třetí v pořadí nalézt jedince s vysokým pádovým číslem, s vyšším obsahem lepku a s dostatečnou objemovou hmotností“. RIVERO bylo na světě. Špičkový výnos na běžných pěstebních plochách je logickým vyústěním zmíněných mimořádných vlastností.