Sorten-icon Vyhledávač odrůd

Kvalita :


Zobrazit odrůdy
Váš poradce
Váš dodavatel řepky
Ke stažení
Katalog HySEED 2021
Katalog PODZIM 2021
Katalog VITERRA 2021
Osivářský trend 2021
Katalog JARO 2021
Katalog KUKUŘIC 2021
Katalog SÓJI 2021
Zobrazit vše

Pšenice

 odrůdy Pšenice
0
+
++


RIVERO – další špičková genetika od šlechtitele SAATEN-UNION.

SAATEN-UNION již dvě desítky let českému pěstiteli nabízí špičkovou genetiku. Přesněji řečeno, SAATEN-UNION téměř každé 3 roky přichází k českým pěstitelům s novinkou pšenice ozimé, která není pouze doplňkem k již tak nabitému sortimentu odrůd, ale odrůdou, která výrazně promlouvá do podílu na pěstebních plochách v ČR.

Úspěch českého farmáře však není pouze v samotné volbě „té nejlepší“ odrůdy. Volba odrůdy je pouze prvním předpokladem úspěchu. Předností firmy SAATEN-UNION je i precizně propracovaná technologie pěstování jednotlivých odrůd. Volba špičkové odrůdy a správně zvolená úroveň pěstování je pak zárukou těch nejlepších výsledků.

Novinka RIVERO nabízí vše, co český pěstitel žádá. Špičkový výnos, vynikající zdraví, potravinářskou kvalitu, plastičnost, toleranci k přísuškům a mrazuvzdornost. Dokonce je i velmi tolerantní k extenzivnějšímu způsobu pěstování. Na druhé straně výborně reaguje zejména na druhé produkční hnojení dusíkem.

RIVERO – excelentní zdravotní stav Zdroj: ÚKZÚZ 2013 – 2015. K-Elan, Vanessa, Seladon
RIVERO – excelentní zdravotní stav Zdroj: ÚKZÚZ 2013 – 2015. K-Elan, Vanessa, Seladon
RIVERO – VYHOVĚT VŠEM

Šlechtitelům firmy Nordsaat se to podařilo. Na základě výsledků průzkumu trhu Nordsaat sestavil žebříček požadavků pěstitele, zpracovatele, obchodníka a odrůdového úřadu. Výběr kříženců pak překvapivě nebyl stanoven na základě výnosu, ale na jednoznačném upřednostnění zdravotního stavu.

RIVERO – výnosné i bez ošetření Zdroj: ÚKZÚZ, odrůdy ve zkouškách, výnos zrna 2013-2015, neošetřeno
RIVERO – výnosné i bez ošetření Zdroj: ÚKZÚZ, odrůdy ve zkouškách, výnos zrna 2013-2015, neošetřeno

Zadání znělo jasně: „V prvním výběru nalézt nejzdravější potomstvo. V druhém výběru nejvýnosnější potomstvo a jako třetí v pořadí nalézt jedince s vysokým pádovým číslem, s vyšším obsahem lepku a s dostatečnou objemovou hmotností“. RIVERO bylo na světě. Špičkový výnos na běžných pěstebních plochách je logickým vyústěním zmíněných mimořádných vlastností.