Sorten-icon Vyhledávač odrůd

Zobrazit odrůdy
Váš poradce
Váš dodavatel řepky
Ke stažení
Katalog PODZIM 2022
Katalog HySEED 2022
Katalog VITERRA 2022
Leták SU TARROCA 2022
Zobrazit vše

Šlechtění je budoucnost

Změny klimatu, snaha zajistit dostatek potravin pro neustále rostoucí populaci a rostoucí význam obnovitelných zdrojů, to vše vyžaduje nová šlechtitelská řešení. SAATEN-UNION GmbH (založeno v roce 1965) tvoří sedm významných šlechtitelů s více než stoletou historií. Základem úspěchu je úzká vazba na praxi, inovativní technologie a nepřekonatelná genetická šíře napříč 40 kulturními plodinami.
Úspěšná šlechtitelská činnost vyžaduje syntézu odborných znalostí z celého spektra odvětví a jejich efektivní kombinaci. Šlechtitelé SAATEN-UNION prosluli svou inovativností v oblasti hybridních odrůd a odrůd adaptovaných pro rozmanité evropské klimatické a půdní podmínky. Kromě „tržních plodin“ SAATEN UNION šlechtí i širokou škálu plodin pro udržitelné osevní postupy.

Cílem našeho šlechtění je vyvinout pomocí nových technologií zdravé, kvalitativně vyspělejší a ekonomicky výnosnější odrůdy s dobrými agronomickými vlastnostmi pro všechny evropské regiony. Díky investicím do jedné z největších a nejmodernějších biotechnologických laboratoří a unikátní evropské zkušební sítě se nám daří tyto odrůdy zemědělcům představovat.
Členové SAATEN-UNION jsou aktivními zemědělci. Na základě svých praktický zkušeností šlechtí odrůdy, které uspokojí nejpřísnější agrotechnické požadavky. Svým rozsahem unikátní zkušební síť SAATEN-UNION současně umožňuje šlechtit odrůdy, které se vyrovnají se všemi půdně-klimatickými podmínkami.

SAATEN-UNION má osm dceřiných společností: ve Francii, Anglii, v České republice, Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Rusku, a od roku 2009 také na Ukrajině. Ty společně zaměstnávají 780 zaměstnanců. Synergický efekt přináší spolupráce se společností RAPOOL a jejími dceřinými společnostmi. Díky decentralizované struktuře a znalosti místních trhů dochází k dynamickému rozvoji společnosti.

Naše heslo "Šlechtění je budoucnost" definuje naše podnikání. Kvalitní odrůdy a osivo jsou základem zdravé populace, zdravých potravin a obnovitelných zdrojů. Usilujeme o zodpovědný a udržitelný rozvoj.